Новини

Цікаві новини, події та корисна інформація зі сфери інтелектуальної власності

Положення про охорону прав інтелектуальної власності та трансфер технологій

За участі Науково-освітнього центру з інтелектуальної власності Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка було розроблено Положення про охорону прав інтелектуальної власності та трансфер технологій в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, затверджене Вченою радою Київського національного університету імені Тараса Шевченка 07 вересня 2020 року.

Ознайомитись з Положенням

Спеціальний звіт 301 (за 2022 рік)

Спеціальний звіт 301 (англ. The Special 301 Report) — готується щорічно Офісом торгового представника США (USTR) відповідно до розділу 301 з поправками Закону про торгівлю 1974 року (англ. the Trade Act of 1974). У цих звітах повідомляється про торгові бар'єри для американських компаній і продуктів у зв'язку з законами про інтелектуальну власність, що стосуються авторського права, патентів і товарних знаків в інших країнах. Джерело

У звіті за 2022 рік зазначається, що Україна «суттєво співпрацювала» з США щодо проблемних питань, таких як система збору та розподілу винагороди за авторські права правовласникам, використання неліцензійного програмного забезпечення державними установами та впровадження кращих методів боротьби з широко поширеними порушеннями авторських прав.

2022 Special 301 Report.pdf

Події

Корисна інформація

63-тя серія засідань асамблей держав-членів ВОІВ

Термінологічна база даних WIPO pearl

#PATENTSCOPe

База даних «PATENTSCOPE» дозволяє ознайомитися з повним текстом міжнародних заявок, поданих відповідно до Договору про патентну кооперацію (РСТ), з першого дня їх публікації, а також з патентними документами національних і регіональних патентних відомств держав-учасниць. Джерело (більш детально)

wipo_pub_l434_07.pdf
users_guide.pdf
wipo_pub_l434_08-2.pdf

#Wipoacademy

Академія ВОІВ - це провідний центр навчання і підготовки в сфері інтелектуальної власності (ІВ), призначений для держав - членів ВОІВ, перш за все з числа країн, що розвиваються і найменш розвинених країн (НРК), а також країн з перехідною економікою. Завдання Академії - сприяти підготовці кадрів в галузі ІВ, що має найважливіше значення для інноваційної діяльності. Джерело (більш детально)

wipo-pub-467-2022-en-the-wipo-academy-portfolio-of-education-training-and-skills-development-programs-2022.pdf

#wipogreen

Платформа WIPO GREEN - глобальний майданчик для просування і поширення екологічно безпечних інновацій. Створена ВОІВ у 2013 році. Джерело (більш детально)

wipo_pub_greenflyer.pdf
wipo_pub_1058_2020.pdf
wipo_pub_greenstrpl1923.pdf

#GLOBALINNOVATIONINDEX2022

Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) оприлюднила щорічний звіт Global Innovation Index 2022, в якому порівнюється інноваційна діяльність 132 країн та економік світу. У звіті 2022 року найбільш інноваційною країною визнано Швейцарію, за нею йдуть США, Швеція, Велика Британія та Нідерланди. Також відзначається, що Туреччина та Індія вперше увійшли до ТОП-40. Україна в Глобальному інноваційному індексі 2022 року посідає 57 місце, утримуючи 4-ту позицію серед 36 країн економічної групи lower-middle income. Джерело (більш детально)