Новини

Цікаві новини, події та корисна інформація зі сфери інтелектуальної власності 

Положення про охорону прав інтелектуальної власності та трансфер технологій 

За участі Науково-освітнього центру з інтелектуальної власності Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка було розроблено Положення про охорону прав інтелектуальної власності та трансфер технологій в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, затверджене Вченою радою Київського національного університету імені Тараса Шевченка 07 вересня 2020 року.

Ознайомитись з Положенням 

Спеціальний звіт 301 (за 2023 рік) 

Спеціальний звіт 301 (англ. The Special 301 Report) — готується щорічно Офісом торгового представника США (USTR) відповідно до розділу 301 з поправками Закону про торгівлю 1974 року (англ. the Trade Act of 1974). У цих звітах повідомляється про торгові бар'єри для американських компаній і продуктів у зв'язку з законами про інтелектуальну власність, що стосуються авторського права, патентів і товарних знаків в інших країнах. Джерело

2023 Special 301 Report.pdf

Події

Корисна інформація

64-та серія засідань асамблей держав-членів ВОІВ

Термінологічна база даних WIPO pearl

#PATENTSCOPe

База даних «PATENTSCOPE» дозволяє ознайомитися з повним текстом міжнародних заявок, поданих відповідно до Договору про патентну кооперацію (РСТ), з першого дня їх публікації, а також з патентними документами національних і регіональних патентних відомств держав-учасниць.                                                                                                                                                                          Джерело (більш детально) 

wipo_pub_l434_07.pdf
users_guide.pdf
wipo_pub_l434_08-2.pdf

#Wipoacademy

Академія ВОІВ - це провідний центр навчання і підготовки в сфері інтелектуальної власності (ІВ), призначений для держав - членів ВОІВ, перш за все з числа країн, що розвиваються і найменш розвинених країн (НРК), а також країн з перехідною економікою. Завдання Академії - сприяти підготовці кадрів в галузі ІВ, що має найважливіше значення для інноваційної діяльності. Джерело (більш детально) 

wipo-pub-467-2023-en-the-wipo-academy-portfolio-of-education-training-and-skills-development-programs-2023.pdf

#wipogreen

Платформа WIPO GREEN - глобальний майданчик для просування і поширення екологічно безпечних інновацій. Створена ВОІВ у 2013 році. Джерело (більш детально)

wipo_pub_greenflyer.pdf
wipo_pub_1058_2020.pdf
wipo_pub_greenstrpl1923.pdf

#GLOBALINNOVATIONINDEX2023

Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) представила Global Innovation Index 2023 під гаслом "Інновації в умовах невизначеності". Global Innovation Index з 2007 року є важливим інструментом для вимірювання ефективності інноваційної екосистеми в різних країнах. У всьому світі використовують GII для порівняння продуктивності інновацій, вдосконалення показників інновацій і, зрештою, для формування інноваційної політики на основі фактичних даних. Україна бере участь у цьому GII з 2012 року, демонструючи свій стійкий потенціал для інноваційного росту. GII враховує показники 132 економік світу та визначає 100 найкращих науково-технічних інноваційних кластерів. Цього року рейтинг очолила Швейцарія. Трошки позаду за нею Швеція, США, Велика Британія та Сінгапур. Україна піднялась у рейтингу на два пункти та посіла 55-те місце. Цьогоріч Україна також потрапила до ТОП-3 найінноваційніших економік серед країн з доходами нижче середнього. Серед ключових показників, які здобули високі оцінки: розвиток освіти в Україні, інформаційно-комунікаційні технології та рівень інтелектуального капіталу. Джерело (більш детально)