Новини
Цікаві новини, події та корисна інформація зі сфери інтелектуальної власності
Положення про охорону прав інтелектуальної власності та трансфер технологій
За участі Науково-освітнього центру з інтелектуальної власності Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка було розроблено Положення про охорону прав інтелектуальної власності та трансфер технологій в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, затверджене Вченою радою Київського національного університету імені Тараса Шевченка 07 вересня 2020 року.
Спеціальний звіт 301 (за 2023 рік)
Спеціальний звіт 301 (англ. The Special 301 Report) — готується щорічно Офісом торгового представника США (USTR) відповідно до розділу 301 з поправками Закону про торгівлю 1974 року (англ. the Trade Act of 1974). У цих звітах повідомляється про торгові бар'єри для американських компаній і продуктів у зв'язку з законами про інтелектуальну власність, що стосуються авторського права, патентів і товарних знаків в інших країнах. Джерело
Події
Корисна інформація
Термінологічна база даних WIPO pearl
#PATENTSCOPe
База даних «PATENTSCOPE» дозволяє ознайомитися з повним текстом міжнародних заявок, поданих відповідно до Договору про патентну кооперацію (РСТ), з першого дня їх публікації, а також з патентними документами національних і регіональних патентних відомств держав-учасниць. Джерело (більш детально)
#Wipoacademy
Академія ВОІВ - це провідний центр навчання і підготовки в сфері інтелектуальної власності (ІВ), призначений для держав - членів ВОІВ, перш за все з числа країн, що розвиваються і найменш розвинених країн (НРК), а також країн з перехідною економікою. Завдання Академії - сприяти підготовці кадрів в галузі ІВ, що має найважливіше значення для інноваційної діяльності. Джерело (більш детально)
#wipogreen
Платформа WIPO GREEN - глобальний майданчик для просування і поширення екологічно безпечних інновацій. Створена ВОІВ у 2013 році. Джерело (більш детально)
#GLOBALINNOVATIONINDEX2023
Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) представила Global Innovation Index 2023 під гаслом "Інновації в умовах невизначеності". Global Innovation Index з 2007 року є важливим інструментом для вимірювання ефективності інноваційної екосистеми в різних країнах. У всьому світі використовують GII для порівняння продуктивності інновацій, вдосконалення показників інновацій і, зрештою, для формування інноваційної політики на основі фактичних даних. Україна бере участь у цьому GII з 2012 року, демонструючи свій стійкий потенціал для інноваційного росту. GII враховує показники 132 економік світу та визначає 100 найкращих науково-технічних інноваційних кластерів. Цього року рейтинг очолила Швейцарія. Трошки позаду за нею Швеція, США, Велика Британія та Сінгапур. Україна піднялась у рейтингу на два пункти та посіла 55-те місце. Цьогоріч Україна також потрапила до ТОП-3 найінноваційніших економік серед країн з доходами нижче середнього. Серед ключових показників, які здобули високі оцінки: розвиток освіти в Україні, інформаційно-комунікаційні технології та рівень інтелектуального капіталу. Джерело (більш детально)