Майстер-клас "Подолання відмови у реєстрації прав на ТМ: теорія і практика" (25 березня 2019 року)

Науково-освітній центр з інтелектуальної власності спільно з ГО «Клуб інтелектуальної власності» за підтримки НДІ інтелектуальної власності НАПрН України 25 березня 2019 року провели майстер-клас «Подолання відмови у реєстрації прав на ТМ: теорія і практика».

Спікерами на заході виступили керуючий партнер «IP Jurix», адвокат, патентний повірений Юрій Охромєєв; заступник начальника відділу сприяння захисту прав, Укрпатент, адвокат Людмила Запорожец та керуючий партнер «IMEKCO», патентний повірений Андрій Атаманчук.

Майстер-клас було присвячено розгляду поширених причин попередньої відмови у реєстрації ТМ; аналізу практики написання мотивованих відповідей на відмову та оскарження відмови у реєстрації ТМ в Апеляційний палаті.

Учасники заходу провели активну дискусію стосовно недосконалості процедури заперечень проти реєстрації знаків від третіх осіб, а також визначили перелік документів, які приймає Апеляційна палата Мінекономрозвитку, підкресливши значення Угоди про співіснування знаків.

Особливо цікавим виявився розгляд прикладів імітацій державного гербу, реєстрації кольору та межі між асоціативним та описовим знаком.

Зокрема, Юрій Охромєєв ґрунтовно проаналізував Рішення Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у справі № 826/6726/16. В контексті розгляду підстав для відмови в наданні правової охорони ТМ спікером було розглянуто приклад «GRAPPA ПЛОДОВА», визначений Рішенням Апеляційної палати від 07 лютого 2019 р., затвердженим Наказом Мінекономрозвитку від 12.03.2019 р. № 387 та приклад «ДЕРЖЗАКУПІВЛІ», визначений Рішенням Апеляційної палати від 20 липня 2017 р., затвердженим Наказом Мінекономрозвитку від 11.08.2017 р. № 1208.

Гостро актуальним для учасників майстер-класу виявився аналіз практики розгляду заперечень Апеляційною палатою Людмилою Запорожец. Також було детально обговорено передбачені Законом України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» та Правилами складання, подання та розгляду заявки на видачу свідоцтва України на знак для товарів і послуг процедури оскарження відмови в реєстрації ТМ. Особливу увагу було надано здійсненню процедури надання мотивованої відповіді на попередній висновок про відмову в реєстрації знака та розгляду основних підстав для відмови в реєстрації ТМ. Цікавим стало обговорення прикладів розгляду заперечень Апеляційною палатою. Спікер також надала важливу пораду всім заявникам для подолання відмови у реєстрації прав на ТМ, зазначивши, що потрібно обов’язково проводити попередній пошук.

В заключному виступі Андрій Атаманчук представив особливу цінну для учасників майстер-класу практичну інформацію, яка стосувалась оманливих та описових позначень.