ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з проблем економіки інтелектуальної власності (24 травня 2019 року)

24 травня 2019 року в залі засідань вченої раді КНУ імені Тараса Шевченка відбулась IІ Всеукраїнська науково-практична конференція з проблем економіки інтелектуальної власності «Розвиток інтелектуального капіталу та його складових в аспекті процесів інтелектуалізації, капіталізації та трансформації. Проблеми підготовки фахівців з інтелектуальної власності». Організаторами заходу виступили Науково-освітній центр з інтелектуальної власності, кафедра інтелектуальної власності юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка та НДІ інтелектуальної власності НАПрН України.

Конференцію відкрили заступник декана юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, д.ю.н. Отраднова О.О. та д.ю.н., професор кафедри інтелектуальної власності юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка Кодинець А.О., які побажали усім учасникам заходу натхненної та плідної роботи.

Директор НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, д.ю.н., професор, академік НАПрН України Орлюк О.П. розповіла про розробку стратегії з інтелектуальної власності в Україні та акцентувала увагу учасників заходу на ролі освіти у розбудові інноваційної, креативної економіки. Вона навела приклад діяльності профільних кафедр з інтелектуальної власності у закладах вищої освіти України, що мають вже позитивний досвід, тому повинні розвивати його, щоб готувати якісних фахівців для національної економіки інноваційного спрямування. Крім того, на думку Орлюк О.П., важливим завданням є популяризація знань з інтелектуальної власності та виховання поваги до результатів інтелектуальної, творчої діяльності в нашому суспільстві.

З установчою доповіддю на тему: «Розвиток інтелектуального капіталу та його складників у аспекті процесів інтелектуалізації, капіталізації та трансформації (теоретико-методологічний екскурс)» виступив головний науковий співробітник економіко-правового відділу НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, д.е.н., професор, академік АТН України та академік УАН Бутнік-Сіверський О.Б. Так, науковець дійшов висновку, що саме досягнення інтегрального ефекту безперервних оновлень і є подальшим поглибленням інноваційності в умовах просування до неоекономіки при формуванні системи взаємовідносин між органами державного управління, бізнесовими виробничими структурами та науковими організаціями, де розвивається менеджмент комерціалізації та капіталізації інтелектуальної власності. Інтегральний ефект безперервних оновлень є критеріальною ознакою інноваційності цілісних науково-виробничих формувань.

Учасникам конференції також було презентовано аналітичну доповідь головного наукового співробітника НДІ інтелектуальної власності НАПрН України Андрощука Г.О. на тему: «Міграція інтелектуального капіталу України: вплив на економічну безпеку». Доповідач звернув увагу слухачів, що міграція обумовлена об’єктивними, переважно економічними причинами. Тому найкраща міграційна політика – це успішна соціально-економічна політика, що забезпечує належні умови для гідної праці, самореалізації та безпечного життя у власній країні. Продумана і цілеспрямована діяльність держави в сфері міграції здатна забезпечити впорядковану, організовану та безпечну міграцію, належне використання її переваг.

З цікавими доповідями на конференції також виступили: д.т.н., професор Національної металургійної академії України (м. Дніпро) Петренко В.О.; к.е.н, директор Північно-Східного наукового центру НАН України і МОН України Воліков В.В.; к. і. н., доцент ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури» (м. Дніпро) Бабенко В.А.; доцент Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Ромашко А.С.; д.ю.н, професор кафедри аграрного, земельного та екологічного права Національного університету «Одеська юридична академія» Кірін Р.С.; к.т.н., доцент, керівник центру дистанційного навчання Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» Хоменко В. Л.

Активну участь у заході взяли також і молоді науковці. Так, у цікавих доповідях студента Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка Мурашка А.А. та магістра КНУ імені Тараса Шевченка Спицької К.О. були висвітлені питання щодо понять та структури інтелектуального капіталу у сучасних умовах.

Учасники конференції обговорили дискусійні питання та висловили пропозиції щодо проведення ІІІ конференції з проблем економіки інтелектуальної власності на 2020 рік.

Вітальне слово д.ю.н., професора кафедри інтелектуальної власності юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка Кодинця А.О.

Виступ директора НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, д.ю.н., професора, академіка НАПрН України Орлюк О.П.


Робота секції конференції