Протягом трьох днів з 22 по 24 березня 2018 року юридичний факультет КНУ імені Тараса Шевченка, кафедра інтелектуальної власності юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, Науково-освітній центр з інтелектуальної власності, ГО «Клуб інтелектуальної власності» та НДІ інтелектуальної власності НАПрН України у співорганізації з Лігою студентів АПУ та Патентно-юридичною компанією IPStyle провели наймасштабніший Moot Court в Україні з права інтелектуальної власності.
На Moot Court зареєструвалися більше 45 команд з усієї України. За результатами оцінювання письмових меморандумів, 16 з них пройшли до усних раундів.
Цьогорічна фабула була комплексною та варіативною. Вона стосувалась як «традиційних» питань права інтелектуальної власності, таких як розподіл майнових прав на службові корисні моделі та проблем правової охорони торговельних марок, так і «сірої зони» авторського права – computer generated works. Крім того, не обійшлось без питань міжнародного приватного права: автономії волі та можливості застосування доктрини Work for Hire (США); проблематики виконання договірних зобов’язань та можливості визнання майнових прав інтелектуальної власності спільною сумісною власністю подружжя.
Зі вступним словом виступила та привітала усіх учасників Moot Court завідувач кафедри інтелектуальної власності юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, д.ю.н., професор, академік Національної академії правових наук України О. Орлюк.
У перший день учасники мали можливість покращити свої hard та soft skills, спілкуючись із О. Мамунею, партнером AEQUO, С. Василенко, експертом з техніки мови та О. Кочкодан, партнером Axon Partners щодо інтелектуальної власності, ораторського мистецтва та Moot Court.
З 23 по 24 березня команди уже безпосередньо змагалися між собою за системою «плей-оф».
Чемпіонами другого UBA Students' League Moot Competition on Intellectual Property стала команда Infringers, НУ «Києво-Могилянська академія» (Я. Корнієнко та А. Белогрищенко, тренер В. Подоляк).
Почесне друге місце зайняла команда Mens legis, КНУ імені Тараса Шевченка (Н. Бадьора та Є. Паливода, тренер І. Томаров).
Бронзу завоювала команда Ad Gloriam, КНУ імені Тараса Шевченка (У. Захарія та А. Козіна, тренер М. Святашова).
Кращим оратором стала Н. Бадьора, яка отримала можливість скласти спеціалізований іспит від WIPO безкоштовно.
Нагороду за найкращий меморандум та 2 безкоштовні квитки на Міжнародний форум з інтелектуальної власності отримала команда Mens legis.
В якості судей в другому UBA Students’ League Moot Competition on Intellectual Property від Науково-освітнього центру з інтелектуальної власності виступили директор Центру, к.ю.н., доц. Л. Комзюк та фахівець Центру, ас. К. Зеров.
Від кафедри інтелектуальної власності КНУ імені Тараса Шевченка в якості судей взяли участь: д.ю.н., доц. О. Блажівська; к.ю.н., доц. С. Петренко; к.ю.н., ас. Г. Огнев’юк; к.ю.н., ас. Л. Майданик та к.ю.н., ас. О. Кронда.
Виступ з вітальним словом О. Орлюк
Зліва направо: М. Ортинська, К. Зеров, О. Орлюк
Судді UBA Students’ League Moot Competition on Intellectual Property 2.0
Директор Науково-освітнього центру з інтелектуальної власності Л. Комзюк в якості судді
Судді UBA Students’ League Moot Competition on Intellectual Property 2.0
Директор Науково-освітнього центру з інтелектуальної власності Л. Комзюк
з учасниками Moot Court
Учасники UBA Students’ League Moot Competition on Intellectual Property 2.0